InLviv.net - Львівський портал у Львові

Як залучити трафік на сайт, 6 альтернатив SEO

Як залучити трафік на сайт, 6 альтернатив SEO

Google отримує близько 66 тис. пошукових запитів кожну секунду. З огляду на це, було б дивно не приділяти увагу пошукової оптимізації. Однак це не єдиний інструмент, який можна використовувати для збільшення трафіку на сайт.

А іноді, в залежності від специфіки аудиторії того чи іншого ресурсу, Google може бути не основним джерелом трафіку. Прикладом тут може послужити сайт Достойно. Він відомий як джерело вірусних відеороликів.43% його трафіку припадає на соціальні мережі, і тільки 19% — на пошук.

Споживачі контенту використовують інтернет по-різному. Хтось вважає за краще отримувати інформацію від інфлюенсеров, хтось вибирає кілька перевірених джерел і відвідує тільки їх, а кому-то вистачаєВКонтакте, Facebook или YouTube.

Щоб довести, що не всім потрібен Google в якості основного джерела трафіку на сайт, представляємо вам 6 альтернатив, які допоможуть збільшити кількість візитів.

Канал в YouTube

Щомісяця в YouTube заходять 1,5 млрд чоловік, що робить його другий соціальної платформою в світі (лідирує Facebook). Близько 30 млн осіб заходять в YouTube щодня, щоб подивитися близько 5 млрд відео.

Принадність YouTube, як всі знають, в тому, що він дозволяє ділитися відео. І хоча Google показує YouTube-ролики у видачі (будучи власником відеосервісу), результати виходять трохи різними.

Щоб привернути увагу відеоаматорів, вам необхідно почати створювати контент для YouTube. Врахуйте, що він привертає набагато більше людей віком від 18 до 49 років, ніж будь-який ТВ-канал. Тому цей інструмент більше підходить тим, хто орієнтується на молоду аудиторію. Особливо сильна любов до YouTube у покоління Z. Так, 50% представників цього покоління повідомили AdWeek, що не змогли б жити без відеосервісу. І навіть пояснили, чому.

На скріншоті нижче можна подивитися, навіщо ще молоді люди заходять в YouTube:

1.jpg

Якщо любов покоління Z до відео не зменшиться в міру дорослішання його представників, то найближчим часом YouTube може стати однією з основних майданчиків для маркетологів.

Додавання відео в YouTube дозволить якомога частіше з'являтися на очах у тих, хто використовує відеосервіс як традиційну пошукову систему. А розміщення посилань дозволить направити цих користувачів на сайт продавця.

Подивіться, як це робить компанія GoPro, ведуча один з популярних YouTube-каналів. Представники бренду використовують високоякісні відео для демонстрації можливостей своєї продукції. Але просто завантаження відео в YouTube недостатньо. Важливо, щоб на сторінці присутні посилання, що ведуть користувачів на відповідний розділ сайту. Як, наприклад, це зроблено тут:

2.jpg

Як видно на скріншоті, посилання на сторінку товару розміщена на другому рядку опису під відео. Зацікавлені користувачі подивляться відео, яке демонструє можливості нової камери GoPro, і перейдуть на сайт, де зможуть купити її або уточнити цікавлять деталі.

Крім того, GoPro розміщує посилання на профілі компанії в соціальних мережах на обкладинці свого YouTube-каналу. Ви можете чинити так само.

YouTube навіть пропонує користувачам можливості по створенню інтерактивних відеореклами. Детальніше про це можна прочитати в довідці.

Користувачі можуть додавати до оголошень оверлеї і кінцеві заставки. Ось приклад CTA-оверлею з відео, розміщеного компанією HubSpot:

3.jpg

Компанія розмістила оверлей на правильному відрізку відео — коли у користувачів з'явилася більш глибоке розуміння теми.

А так виглядає кінцева заставка:

4.jpg

Її плюс у тому, що вона пропонує користувачеві безліч варіантів дій після закінчення відеоролика. Користувачі можуть продовжити дивитися відео компанії або відвідати сайт.

Однак врахуйте, що з цими прийомами важливо не переборщити. Замість десятка непотрібних посилань залиште дві, які найкраще доповнять зміст відео.

Соціальні мережі

Якщо зробити все правильно, соцмережі цілком можуть позмагатися з Google в якості джерела трафіку. За даними Sprout Social, 48% мілленіалов і 48% покоління X (люди, що народилися з 1965 по 1979 рік) підписалися на аккаунт того чи іншого бренду в соціальних мережах.

Соціальні мережі дають можливість розважити аудиторію — то, що так складно зробити в пошуку. Користувачі, гортаючи новинну стрічку, зазвичай шукають те, що приверне їхню увагу. І якщо ви здатні створити якісний контент, вони вас помітять.

Однак брендам важливо розуміти, як змінюється світ соцмереж. Так, за даними компанії Shareaholic, в 2017 році вони забезпечили 25,6% переходів на сайти.

5.png

Відсоток переходів з соцмереж зменшився в порівнянні з попередніми роками. У тому ж дослідженні говориться, що з кінця 2013 по початок 2017 р соцмережі обходили пошук по залученню трафіку на сайти.

На жаль, нещодавня зміна алгоритму Facebook значно знизило органічний охоплення на платформі — на 9% в порівнянні з 2017 роком. Однак, коли одна соцмережа втрачає, інша набуває. Так, Pinterest та Instagram останнім часом доситьпомітно зросли.

Не важливо, яку соцмережа ви виберете. Набагато важливіше надавати своєї аудиторії якісний релевантний контент. І пам'ятайте, що користувачі заходять в соцмережі щоб поспілкуватися з друзями, а не для того, щоб щось купити.

Подивіться, як працює з аудиторією команда Buzzfeed Tasty:

6.jpg

У своєму Facebook-пості, який показаний на скріншоті вище, представники бренду зробили все, що могли. Вони додали відео для залучення уваги. Вони звертаються до глядача як до одного. А ще вони додали не одну, а дві посилання, одна з яких веде на сторінку товару, а інша — на сторінку рецепта страви з відео. І ця тактика працює: у сторінки Tasty в Facebook близько 95 млн фоловерів.

Ще один спосіб почати спілкування з користувачами — треди в Twitter. Вони дозволяють ділитися різними даними, порадами, підказками, відповідаючи самому собі. Подивіться, як цей інструмент використовує тревел-блогер Hey Ciara.

1 січня 2018 року його відкрила тред:

7.jpg

«Хочете подорожувати в 2018 році? Ось тред про те, як я знаходжу найдешевші квитки »

Завдяки одному твіту на Сіари підписалося 13 тис. Чоловік в Twitter, 6000 — в Instagram, а трафік в блог збільшився в 10 разів. Крім того, завдяки цьому тред їй вдалося завоювати довіру користувачів — вони вважають, що інформація, якою вона ділиться, варто того, щоб нею поділитися.

Створення тред в Twitter зажадає від вас мінімуму зусиль. Однак будьте готові постійно підтримувати його.

Маркетинг влияния (Influencer Marketing)

У мережі дуже багато шахраїв, які змушують користувачів з великою обережністю підходити до покупок. Якщо користувачі ніколи не чули про вашу компанію, вони не за що не віддадуть свої гроші, побачивши тільки одне рекламне оголошення. Вони будуть готові зробити покупку, тільки коли почнуть довіряти вам. Однак вам буде потрібно якийсь час, щоб завоювати їхню довіру.

Прискорити цей процес допоможуть інфлюенсери (або агенти впливу). Так, дев'ять з десяти користувачів заявили, що довіряють онлайн-рекомендаціям майже так само, як особистим.

Influencer Marketing дозволяє контенту того чи іншого бренду знайти своєрідну «мітку якості». Це стає можливим завдяки тому, що популярна серед аудиторії бренду персона демонструє, що теж використовує його товар. Так народжується довіра.

Є два способи роботи з інфлюенсерамі. Перший — традиційні спонсорські пости, які вони можуть розшарити на своїх майданчиках. Ось приклад такого посту:

8.jpg

«Нове відео! Я об'єдналася з @NCS, щоб показати, як важливо залишатися безстрашної перед обличчям відмови і невдачі! »

Пост проспонсорувала організація National Citizen Service (NCS) з Великобританії. Вона надає дітям 15-17 років можливості для професійного розвитку в літніх таборах.

Постом поділилася британська співачка і відеоблогер Емма Блекері. Розмістивши у себе інформацію, вона підтвердила її надійність і привернула увагу до NCS.

Однак якщо ваш бюджет невеликий, цей варіант для вас не підходить. Але ви можете звернутися до інфлюенсерам безпосередньо, згадавши їх в своїх постах. Наприклад, так вчинила компанія Comm100, згадавши в своїй статті відразу кілька відомих особистостей:

9.jpg

Згадка інфлюенсеров не тільки може принести трафік, але і дозволить вибудувати з ними довгі і продуктивні відносини. Однак якщо ви вибираєте цей шлях, будьте реалістами. Немає ніякої гарантії, що інфлюенсер, якого ви згадали, розшарено ваш пост, тим більше якщо у нього вже є армія шанувальників.

Ви можете спробувати процитувати знаменитість, як це зробив один з користувачів Twitter. Він процитував блогера Роббі Річардса, і згадав його в твіті з цитатою. Річардс зауважив пост і ретвітнул його.

10.jpg

Згадки інфлюенсерів у постах спрощують роботу з ними: вони можуть подивитися запис, і, якщо він сподобається, зробити репост. І так само запис можна проігнорувати, якщо він не викликав жодного інтересу.

А ще ви можете спробувати звернутися до відомої персони в особистих повідомленнях.

Email-передплатники

Розмови про те, чи живий email-маркетинг чи ні, не вщухають роками. Дійсно, багато маркетологів вважають за краще приділяти увагу мобільних додатків, ігноруючи цей прийом. Однак дослідження Adobe 2017 року показало, що email є найкращою формою спілкування для 61% респондентів.

Еmail був єдиним способом спілкування, показники якого виросли в порівнянні з 2016 роком. Однак вибір користувачів — це не єдиний фактор, яким повинні керуватися маркетологи.

Важливий і CTR. У email-розсилок середній CTR становить 3,42%. Для порівняння: у реклами в Facebook цей показник дорівнює 0,90%. Це означає, що ви з набагато більшою ймовірністю отримаєте трафік завдяки базі email-передплатників.

І тут на чолі всього стоїть персоналізація. Ось, наприклад, як це робить соціальна мережа LinkedIn:

11.jpg

Соцмережа враховує місце розташування користувача, його посаду та кваліфікацію, і надає відповідні виключно йому вакансії. І це — набагато глибший рівень персоналізації, ніж проста заміна імені на початку листа. Для кращих результатів непогано було б персоналізувати і тіло листа, так як це підвищує показник  на 7%.

Досить велику роль у збільшенні CTR грає і оптимізація email-розсилок під мобільні пристрої. У згаданому вище дослідженні Adobe сказано, що користувачі вважають за краще перевіряти пошту зі смартфонів. Тому вам необхідно спростити для користувача шлях з розсилки на сайт, яке б пристрій він не використав.

Між CTA-кнопками і гіперпосиланнями віддавайте перевагу першим. І стежте за тим, щоб повідомлення було коротким і зрозумілим.

гостьовий постинг

Гостьовий постинг — відмінний спосіб привести трафік на сайт. Близько 57% бізнес-блогерів використовують цей прийом як частину своєї контент-стратегії. А деякі бренди використовували гостьовий постинг для набору аудиторії з нуля. Наприклад, Buffer таким чином привернув 100 000 користувачів на свій сайт за перші дев'ять місяців роботи.

Якщо ви шукаєте підходящу площадку, звертайте увагу на сайти, які не є вашими прямими конкурентами, але і трохи відрізняються за тематикою.

Ось як виглядає гостьовий пост на сайті Entrepreneur:

12.jpg

Як видно на скріншоті, Ден Даулинг, гостьовий автор, вказав посилання на свої профілі в соцмережах.

Варто відзначити, що ви не тільки можете бути гостьовим автором, але також можете публікувати гостьові статті на своїх майданчиках. Це дозволить злегка «розбавити» ваш контент. А сторонні автори можуть поділитися з друзями посиланнями на ваші ресурси.

Крім того, пости в блогах — не єдиний варіант гостьового постінгу. Ви можете брати участь у вебінарах і подкастах і ділитися своїм експертною думкою. Так само, як це зробили Баррі Шварц з Search Engine Land і Річард Фергі з E-Analytica:

13.jpg

Зрозуміло, організація такого заходу вимагає трохи більше зусиль, ніж простий обмін статтями. Однак віддача тут теж може бути значно більшими.

Рейтинги

Цей спосіб заявити про себе вимагає від компаній мінімум зусиль. Зазвичай учасникам рейтингів необхідно надати всю необхідну інформацію організаторам, а потім просто чекати результату.

Рейтинг, в свою чергу, може стати джерелом великої кількості заявок. 

Зазвичай організатори рейтингу активно просувають його. Тому додавання посилання на компанію може принести їй не тільки трафік, але і Ліди. Крім цього, рейтинги корисні ще й тим, що дозволяють власникам бізнесу тверезо оцінити свої позиції на ринку і коректувати роботу в разі незадовільної позиції.

Тим, хто вирішив взяти участь в одному з численних рейтингів, слід заздалегідь ознайомитися з його методологією. Особливу увагу варто приділити даними, які потребують організатор. Неактуальна або неповна інформація може привести до того, що компанія займе низьку рядок або буде дискваліфікована.

Не варто впадати у відчай, якщо компанія не вийде в ТОП. Рейтинги багато в чому являють собою зворотний зв'язок від клієнтів. Знаючи, що про вас думають на ринку, ви можете виправити ситуацію.

висновок

Google як джерело трафіку на сайт потрібен не всім. Зрозуміло, він важливий, але він не повинен бути єдиним джерелом.

Протестуйте один з перерахованих вище способів залучення нових користувачів, а якщо є бажання — беріть в роботу всі.Тільки так ви зрозумієте, що саме потрібно вашій аудиторії і зможете їй це надати, трафік не змусить себе чекати.

А які стратегії крім SEO ви використовуєте для залучення трафіку? Діліться відповідями в коментарях!

92
kit
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!