InLviv.net - Львівський портал у Львові

Незабаром даних Synevo, ПриватБанку, Київстару і Сільпо вистачить, щоб створити будь-який компромат

Незабаром даних Synevo, ПриватБанку, Київстару і Сільпо вистачить, щоб створити будь-який компромат

Штучний інтелект замість брендів

До 2025 року 50% грошей в роздробі будуть залишати бренд-агностики. На даний момент ці покупці в меншості. Але вже сьогодні клієнти охоче купують продукцію під власними торговими марками роздрібних мереж. В майбутньому, до 2020 році, бренди будуть в значній мірі витіснені персоналізованої комунікацією з клієнтом.

Штучний інтелект (ШІ) вже знає нас краще, ніж ми самі і наші близькі. Будь-яка велика компанія використовує CRM-системи, які можуть аналізувати покупців і знаходити, що саме «включає» кожну групу і навіть людини. Досить «згодувати» системі клієнтську базу — і вона сама знайде профілі людей в Facebook, побудує їх психологічні портрети, вишукуючи суть і ігноруючи випадкові відхилення в поведінці.

Ми вже не розуміємо, хто автор контенту, що викликає у нас відгук. Описи товарів на Aliexpress становить штучний інтелект на мові споживача під профіль аудиторії, на яку націлений товар. Система машинного навчання орієнтується на те, як аудиторія реагує на конкретні слова і підбирає правильні комбінації, і таких описів генерується по 20 000 в день. Поки виходить кострубато, але вже завтра буде краще.

Лондонський фотограф Кемерон-Джеймс Вілсон створив цифрову модель Шуду Грем, яка заробляє стільки ж, скільки високооплачувана «жива» модель. Шуду Грем стала обличчям косметичного бренду Ріанни — Fenty Beauty, і у неї є Instagram-аккаунт з більш ніж 140 000 передплатників .

Бренди люблять Youtube, але зйомка відео до сих пір була досить витратною справою. У червні 2018 року штучний інтелект, який сам себе назвав Бенджаміном, зняв хоррор-короткометражку за власним сценарієм. У 2019 ІІ зможе знімати рекламу, налаштовуючись на аудиторію.

Компанія Soul Machines з Сан-Франциско створює візуальні образи для інтелектуальних асистентів. Зараз їх близько 300. Фактично всі асистенти — Siri, Cortana і подібні — вже отримали візуальну оболонку. Якщо раніше потрібно було прийти в магазин, щоб обговорити з продавцем товар, який сподобався, і це перешкоджало розвитку електронної комерції, то тепер в ролі консультанта може виступати… людина, якого не існує. І він «включить» абсолютно будь-яку аудиторію.

Алгоритми, що аналізують емоційний стан людини на льоту, вже використовуються в магазинах одягу в США. Вони роблять фото покупця на вході, знаходять його профіль у соціальних мережах, вивчають інтереси, аналізують настрій і пропонують саме те, що вважає за краще людина.

Приблизно з 2022 року акумульованих даних Synevo, «Київстару», ПриватБанку і «Сільпо» буде досить для створення будь-якого компромату.

Новий маркетинг починається з аналізу клієнтського шляху і розуміння того, в яку потребу хоче вбудуватися бренд. Більше не можна поставити «коробку» і покликати туди людей — це Google'овская модель, і вона вже не працює. Треба дивитися, де і з якою метою знаходяться люди і пропонувати те, що їм потрібно в даний момент. Тому у Auchan і подібних йому великих мереж з'являються маленькі магазини біля будинку або ларьки на заправках. До сервісу Amazon Key, який дозволяє кур'єрам інтернет-магазину і партнерів доставляти товари користувачам, коли їх немає вдома, підключилися вже кілька сотень тисяч квартир. Під натиском Amazon тріщать H & M і Tesco — величезні європейські мережі.

А в нашій реальності функції рітейлу, поштової доставки і точки замовлення можуть замкнутися на будинкових консьєржка.

Крафт vs гиганты

У рітейлі є дві тенденції, які, по суті, два кінці однієї палиці — консолідація і зростання популярності нішевих гравців. Консолідація призводить до олигополизации, тобто, до двох гравців, які, насправді, знаходяться в змові і ділять споживача на рівні смачне-дешеве, красиве-економічне. Противагу цій олігополії створює крафт.

Так, два найбільших світових гравця акумулювали практично весь глобальний ринок пива. Їх головні конкуренти — крафтового пивоварні. Навіть в Україні. Вони намагалися конкурувати з Kraft, за півтора року купили більше 20 незалежних броварень, але все одно крафт потроху з'їдає частку великих брендів.

Бренди — більше не експерти для своєї аудиторії. Новий покупець не хоче знати, як треба, він хоче вирішувати сам. Бренд O'bag сформував новий ринок сумок. Там, де раніше домінували Furla і Michael Kors, які позиціонували себе як експертів, O'bag створив простір, де можна зробити сумочку під себе. Навіть якщо образи поки створюються кострубато, все одно є приклади у вигляді б'юті-блогерів на Youtube або Instagram, у яких навчаються користувачі.

Палац для кожного

Сегментування аудиторії, яке базувалося на усереднених уявленнях про те, чого може абстрактно хотіти людина, вже не працює. Абстракції більше немає. Не можна говорити, що люди з високим доходом хочуть від роздробу більше комфорту, а з низьким — економії. Це минуле.

Небагатий покупець теж хоче вражень і особливого ставлення. Моделі дискаунтерів, на зразок тієї, що була у «Єви» кілька років тому, більше не працюють. Нова стратегія перетворила магазини мережі з дискаунтерів в палаци. Але палаци в поданні тих, у кого особливо немає грошей на косметику і побутову хімію. Ідея полягала в тому, щоб навчити людей присвячувати час собі, витрачати час і гроші на себе, дозволяти собі щось. І ця ідея спрацювала. Таких людей все більше, грошей у них теж все більше, і вони менш вимогливі. І щоб їх закохати, «включити», не потрібні гігантські ресурси. Досить дати людині можливість відчувати себе комфортно і трохи краще, ніж він є насправді.

адаптивний інтелект

Стара роздріб пов'язана з ресурсами. Нова — це увагу, враження, емоції, відносини. У відносинах ключову роль відіграє репутація. Нова роздріб — це той, хто перевірив, і тепер продукту можна довіряти. Вона знайомить з чимось новим. Допомагає розкласти борщ на інгредієнти і знайти їх. «Епіцентр» майбутнього — це архітектори і виконроби, які разом з клієнтом продумують будинок, розкладають його на складові, знаходять постачальників, ландшафтників і т.д. В основі всього буде мрія, а навколо неї вишикується система, яка дозволить цю мрію реалізувати. У США це вже відбувається.

Минуле базується на базових цінностях в форматі збереження (комфорт, звичка, ієрархія) і патерналізму (контроль і покарання, справедливість). Майбутнє — це розвиток. Контроль змінюється довірою, творчістю, залученістю. Як батько ти більше не контролюєш, що дитина прочитав книгу, а читаєш книгу разом з ним, ставиш сценки, втягується в інший спосіб. Як держава — не примушуєш до оплати податків, а пояснюєш платникам податків, як витрачаються їхні гроші. 88% українців перебувають в минулому (вибори в нинішньому вигляді, питання «чому так дорого?», Субсидії і т.д.). 4% — в майбутньому. Решта — посередині. Але повернути людей в минуле вже неможливо.

До IQ і EQ потрібно нове поняття — AQ — адаптивний інтелект, здатність до адаптації. Адаптивність — здатність прийняти зміни. Вищий пілотаж — керувати цими змінами.

покоління ртуті

Нове покоління — як ртуть, вони такі ж текучі і невловимі. Проте, це 75% робочої сили і 50% грошей вже в 2025 році. У нового покоління немає такого поняття, як шкільні друзі. У них по вісім різних компаній одночасно, постійні зміни і черпання новин з Instagram. Вони інфантильні, цинічні, мислять глобально, володіють купою девайсів і вважають за краще не діяти взагалі. Робота з 9 до 18 Не вкладається в їх рамки. Набридло — встав і пішов. Відповідальності — немає. Мілленіалов намагалися ловити Гейміфікація, але ці навіть на Гейміфікація не відгукуються. І до цих людей потрібно шукати підхід вже зараз.

51
kit
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!