InLviv.net - Львівський портал у Львові

Вчені розвіяли міф про шкоду гаджетів для дітей

Вчені розвіяли міф про шкоду гаджетів для дітей

Батьки, які мають намір відучити дітей від смартфонів, можуть таким чином поліпшити їх розумові здібності. Про це повідомляє The Washington Post .

Згідно з даними дослідження, опублікованого в середу в журналі Lancet Child & Adolescent Health, діти, які використовують смартфони та інші пристрої у вільний час менше двох годин на день, краще справляються з когнітивними тестами, що оцінюють їх мислення, мова і пам'ять.

У дослідженні оцінили поведінку 4 500 дітей у віці від 8 до 11 років, переглянувши їх розклад сну, скільки часу вони витратили на смартфони і завдання, і проаналізували, як ці фактори впливають на розумові здібності дітей.

Експерти порівняли результати з національними рекомендаціями з охорони здоров'я дітей. Так, рекомендується, щоб діти в цій віковій групі отримували як мінімум годину фізичної активності і не більше двох годин на день проводили за смартфонами, також необхідно від 9 до 11 годин сну.

Дослідники виявили, що тільки 5% дітей пішли всім радам, а 63% — проводили більше двох годин в день за гаджетами. Діти, які не слідували рекомендаціям, гірше здавали тести на мислення, мову і пам'ять. Також встановлено, що, чим менша дитина проводить час за смартфоном, тим вище розумова працездатність.

«Нам потрібно звернути увагу на те, скільки часу ми витрачаємо на смартфони. Це дослідження показує, що проводити за гаджетами дітям не варто більше двох годин в день», — заявив учений Університету Британської Колумбії і провідний автор дослідження Джеремі Уолш.

«Отримані дані підкреслюють важливість обмеження тривалості використання гаджетів і заохочення здорового сну для поліпшення розумових здібностей у дітей», — повідомляється в дослідженні.

На сьогоднішній день технологічні компанії роблять серйозні кроки для усунення побоювань з приводу використання таких пристроїв, як мобільні телефони. В останні місяці батьки, споживачі і технологи закликали до більш широкого обговорення проблеми техногенної залежності, а також питання, чи може використання таких пристроїв шкодити розвитку дітей. Нещодавно Apple випустила нову систему розширеного батьківського контролю, що дозволяє клієнтам здійснювати контроль за використанням iPhone. Google також впровадив нові функції для обмеження часу за гаджетами на пристроях Android.

Незважаючи на те, що дослідження показало зв'язок між нетривалим використанням смартфона і високими розумовими характеристиками дітей, воно не встановило причинно-наслідковий зв'язок. Автори заявили, що необхідні додаткові наукові роботи, щоб проаналізувати такі зв'язки.

Дослідження було засноване на даних, які є частиною більш великого довгострокового наукового проекту з розвитку мозку і здоров'я дітей в Сполучених Штатах. Національні інститути охорони здоров'я фінансували в дослідження для відстеження біологічного і поведінкового розвитку дітей в підлітковому віці, показуючи, як спорт, сон, соціальні мережі і відеоігри впливають на життя дитини.

87
kit
RSS
Нет комментариев. Ваш будет первым!