FIX - Спільнота ІТшників FIX - Спільнота ІТшників

Афери у сервісних центрах: Шахраї забирають техніку на ремонт і не повертають

Афери у сервісних центрах: Шахраї забирають техніку на ремонт і не повертають

В Україні почастішали шахрайство в сервісних центрах. Техніку, залишену для ремонту, продають в інтернеті відразу або розібрану по запчастинах. 

Суть афери: ділки під виглядом фахівців беруть на ремонт побутову техніку, розбирають на запчастини, продають їх і ховаються з виручкою. 

Раніше у нас таких випадків не було жодного, зараз відбулося вже близько десятка. Просимо громадян бути пильними і обережними, - розповів спікер полтавського облуправління Нацполіціі Юрій Сулаєв 

У шахрайства з технікою, як виявилося, є кілька видів. У соцмережах бурхливе обговорення викликав пост мешканки Запоріжжя Світлани Калугиной, яка розповіла про надзвичайну подію з її сусідкою. За словами Світлани, у 65-річної сусідки зламався ноутбук, і та покликала на допомогу майстра, телефон якого побачила в оголошенні на під'їзді. У телефонному режимі вона у нього запитала, скільки буде коштувати його послуга, на що була дана відповідь: "Від 150 до 300 гривень". Прийшов майстер. Був він у неї хвилин 20. А після завершення роботи зажадав ... 3000 гривень! "- розповідає Світлана і обурюється:" Майстер поставив пароль на жорсткий диск. Сказав, що скаже пароль лише після того, як жінка заплатить йому 3000 гривень У свою чергу багато, хто прокомменував в соцмережах цю ситуацію, розповіли, що така ситуація зараз - далеко не поодинока. 

Тенденцію підтверджують і в деяких сервісних центрах. "Як не дико це звучить, але зараз є такі горе-майстри, які роблять лише видимість, що намагаються відремонтувати. Один з недавніх випадків - клієнт приніс нам в ремонт iPhone. Сказав, що до цього пробував відремонтувати в іншому сервісному центрі. Розібравши апарат, усередині ми побачили кілька монет номіналом в 25 копійок. Тобто якісь "умільці" фактично вкрали деталі, а для збереження ваги апарату напхали його залізними монетами ", - розповів в соцмережах представник одного з сервісних центрів. 

 У свою чергу досвідчені ремонтники радять користуватися послугами лише тих, хто має стаціонарний офіс, про кого є позитивні відгуки, у кого є ліцензія на ремонт побутової техніки. За словами експертів, як правило, їх послуги не завжди дешеві, але при цьому і шанси бути обдуреними у клієнтів мінімальні.

kit
Нет комментариев. Ваш будет первым!
Используя этот сайт, вы соглашаетесь с тем, что мы используем файлы cookie.